01.02.18

MASOVÁ KULTURA

MASOVÁ KULTURAMasmedia

Masová kultura je jedním "ze základních předpokladů kulturního ovlivňování"

Masová kultura
je jedním "ze základních předpokladů kulturního ovlivňování"[1]. Podle D. McQuaila jde o netradiční, neelitní, masově produkovaný, populární, komercionalizovaný a homogenizovaný druh kultury. Jde o takový specifický druh kultury, který je pomocí mas médií (rozhlas, noviny, televize, internet, kniha) zprostředkován velkému počtu lidí. Díky nim se masová kultura jednoduše dostane do širšího povědomí, protože mas média jsou schopna ve vteřině promlouvat k milionu lidí. Nejde ale pouze o televizní programy nebo o články v novinách. Jde především o reklamu. Např. reklamu módních značek, které produkují oblečení ve velkém, díky mas médiím shlédne tisíce lidí po celém světě v jednom krátkém okamžiku.
Cílem masové kultury jsou průměrní diváci a posluchači (dá se říci střední a nižší vrstvy obyvatel), které chce pobavit a vyplnit jejich volný čas. Informovat člověka, je až jejím druhořadým cílem. „Preferuje méně náročné žánry a podporuje nekritický přístup.“[2] Elitní a intelektuální skupina obyvatel se masové kultuře vyhýbá, zavrhuje ji a brání se jí. Lidé tzv. daný program jenom „konzumují“. Proto se dá říci, že masová kultura vytváří konzumní společnost. Média se snaží schválně a cíleně odvést pozornost svých diváků, posluchačů a čtenářů od důležitých věcí.

https://wikisofia.cz/wiki/Masová_kultura

https://cs.wikipedia.org/wiki/Masová_kultura

MASOVÁ KULTURA Mgr. Michal Oblouk

Masová kultura - IS MU
Maxmilián Kašparů: Z abnormality se dělá normalita (1. díl)

Maxmilián Kašparů: Svět padá dolů (2. díl)

Maxmilián Kašparů: Vrátili jsme se do mentality, která je podobná jako za socialismu (3. díl)


Martin Jan Stránský: Velká katastrofa nás nemine (1. díl)

Max Kašparů o najhoršej chorobe kresťana

Čro - Liberální demokracie a její budoucnost – Pro a proti

Dnešní debata Pro a proti se ptá na osud liberální demokracie. Podle politického filosofa Francise Fukuyamy totiž její osud visí na vlásku. A u konce s dechem jsou i strany, které liberální demokracii reprezentují. Diskutují o tom ekonom Pavel Kohout a filozof Daniel Kroupa, kterých se ptá Veronika Sedláčková
Čro - Pro a proti: Měli by se umělci politicky angažovat a jak?

Kvíz: Víte, jak se správně pojistit na cestu do zahraničí?
coma cabana
https://community.comma.ai/cabana/?demo=1

bike airline
https://twitter.com/TurkishAirlines/status/976063943490920448


consum
konzum

Žádné komentáře: