01.01.16

KOMPLEXNÍ NUTRIČNÍ TYPOLOGIE - Informační systém

KOMPLEXNÍ NUTRIČNÍ TYPOLOGIE - Informační systém
RNDr. Petr Fořt, CSc.Lidi se neumějí stravovat, zblbnul je potravinářský průmysl, kterému jde ale o byznys

Diety jsou tu proto, aby na nich vydělali jejich autoři, správné nejsou, říká výživový specialista Petr Fořt. Lidé se podle něj nechají často nalákat na módní trendy stravování, každému ale vyhovuje něco jiného...Co to je správná výživa? To dosud nikdo neví, říká odborník Petr Fořt


Dr. Petr Fořt - abc Dieta | Abeceda Zdraví


Tmavý chléb, to je jen trik obchodníků.
Nakupujte a jezte jednoduše, radí výživový odborník Petr Fořt.
Čím méně cukru, tím lépe, myslí si Petr Fořt.
individualnivyziva.czTrend pro rok 2016: Hubnutí na míru podle genů


Tmavý chléb, to je jen trik obchodníků. Nakupujte a jezte jednoduše, radí výživový odborník Petr Fořt


A Harvard psychologist says your success in any situation hinges on 3 things

Proč starší lidé hůř hubnou? Mizí jim svaly a ztrácí chuť, říká psychiatr
... Staří lidé, aniž by měli nějakou poruchu příjmu potravy, často užívají jídlo jako stimulaci emotivní pohody a reagují konzumací pokrmů na obtížné situace, jako je smutek, samota či omezení samostatnosti. Tedy podobně jako je tomu u mladších osob - jestliže je jídlo emotivní záležitostí, je mnohem obtížnější snižovat nadváhu...
http://ona.idnes.cz/jak-hubnout-s-pribyvajici-vekem-dni-/dieta.aspx?c=A170726_102847_dieta_pet


Každý se může vyléčit sám, i smrtelné nemoci a přerušenou míchu, za vším jsou emoce, tvrdí lékař

Jídlo ze supermarketů způsobuje demenci, vydělávají na vašem přejídání, varuje odbornice

KOMPLEXNÍ NUTRIČNÍ TYPOLOGIE - Informační systém
Naše těla zobrazují to, co prožíváme, tvrdí psychosomatička Klímová
Kolik tuku máme mít v těle?
POZOR! Když hubnout tak ideálně/maximálně 2 max 3 kg měsíčně!


1) Faldíky naše tělo potřebuje!

Muži by měli mít asi 10-20-25 % tukové tkáně, ženy 18-28-35 %
Faldíky na bocích: Pokud jich je zde hodně, může to znamenat problémy se štítnou žlázou. Tuk se zde usazuje pod vlivem hormonů, které produkuje právě štítná žláza.
Faldíky na břiše: Možná vás to nepřekvapí, ale tuk na břiše mohou mít i velmi štíhlí lidé. To je obvykle ukazatel dlouhodobého stresu.
Nutné je tedy dostat do harmonie nervovou soustavu a zklidnit se. Takzvaný viscerální tuk představuje největší riziko pro vaše srdce, protože aktivně obaluje orgány, čímž narušuje jejich funkčnost. Způsobuje i kolísání cholesterolu a triacylglycerolů.

Faldíky na stehnech: V tomto případě jde pravděpodobně o nadměrnou zálibu v sacharidových jídlech. Cukr byste měli vyloučit a přijímat ho mnohem méně.

Faldíky na kolenou: I zde je většinou na vině konzumace sladkých a silně solených jídel. V kolenou začne vznikat nadměrné množství tekutiny.


 Věděli jste, že 1 kilogram tukové tkáně obsahuje asi 27 000 kJ? S takovým kalorickým množstvím bychom vystačili klidně i tři dny, jenže to není příliš dobrý recept na hubnutí. Jakmile byste začali hladovět, tělo zbystří a nastaví se do úsporného režimu. Ve výsledku nezhubnete a možná i nějaký kilogram přiberete. Ideální je hubnout pomalu, maximálně jeden kilogram týdně.

Když začnete hubnout, molekuly takzvaných triacylglycerolů se začnou přesouvat z tukových buněk do krve a v podobě lipoproteinů míří do jater, svalů a žláz, kde se využívají jako energetický zdroj. Jiný způsob pálení tukových polštářků neexistuje. A i když hubnete, tuková buňka se sice smršťuje, ale nikdy nezmizí zcela. To byste museli zamířit na liposukci, ale ani to není řešení. Tuk se pak uloží do těch buněk, které ve vašem těle zůstaly.


 Jak se zbavit tuku? Cvičením a správným jídlem

zdroj iDnes:
https://ona.idnes.cz/jak-se-zbavit-tuku-03q-/dieta.aspx?c=A180523_140151_dieta_pet

V první fázi bude hubnutí rychlé, možná i 4 nebo 5 kilo za měsíc. Možná se už začínáte těšit, jak to jde rychle. No ve skutečnosti se organismus zbavil hlavně vody.
Tuk ubývá mnohem pozvolněji. Reálný pokles váhy udržitelný dlouhodobě je asi 2 kila za měsíc. Při výrazné obezitě se dá při přísném režimu počítat až se čtyřmi kily za měsíc.


www.hubnuti-jak.cz/tabulky-prehledy-grafy-cisla/kolik-tuku-mame-mit-v-tele/

Mobil, který má lidem vrátit jejich životy. Koncept vypadá jako oblázek     
Zdroj:Žádné komentáře: