31.03.16

Čistá instalace Windows 10 jednoduše

Čistá instalace Windows 10 jednoduše



opravdová
Čistá instalace Windows 10 bez předchozího upgrade



Pozor aktualizace k 14.10.2015: Microsoft aktivaci změnil a Windows 10 půjdou přímo aktivovat pomocí klíčů z Windows 7/8/8.1, takže uvedený postup bude zbytečný.

Pokud chcete využít možnosti upgrade na Windows 10 z předchozích verzí, ale chcete udělat čistou instalaci, tak lze použít postup na níže uvedeném odkazu.  V čem se vlastně liší? Pokud jste chtěli udělat čistou instalaci, tak jste museli:
  1. Provést upgrade stávající verze Windows na Windows 10, tím vznikl Produktový klíč (Product Key, dále jen PK) + registrace/aktivace pro Váš hardware na Microsoft serverech.
  2. Uložit si PK (pokud nemáte UEFI, kde se také ukládá).
  3. Smazat systém a provést čistou instalaci se zadáním PK, aktivace byla automatická podle údajů dříve uložených na Microsoft servery.
Níže uvedený postup eliminuje první krok - provedení upgrade, takže ušetříte minimálně polovinu času... 


zdroj: Kamil Zmeškal 
kamil-zmeskal.cz/2015/08/cista-instalace-windows-10.html




Announcing Windows 10 Insider Preview Build 10565



... Device activation improvements: We have received a lot of feedback from Insiders on making it easier to activate Windows 10 on devices that take advantage of the free upgrade offer to genuine Windows by using existing Windows 7, Windows 8 or Windows 8.1 product keys. If you install this build of the Windows 10 Insider Preview on a PC and it doesn’t automatically activate, you can enter the product key from Windows 7, Windows 8 or Windows 8.1 used to activate the prior Windows version on the same device to activate Windows 10 by going to Settings > Update & security > Activation and selecting Change Product Key. If you do a clean install of Windows 10 by booting off the media, you can also enter the product key from prior Windows versions on qualifying devices during setup. Refer to the Insider Hub for more information on these activation improvements including requirements. ...


Managing your default printer: We are introducing a new ... 




Posts in Windows 10
blogs.windows.com/windowsexperience



získejte windows 10 přímo

Získejte Windows 10 - download




















.

Žádné komentáře: