18.08.13

Jak vybrat holící strojek?

Jak vybrat holící strojek?
Malý průvodce, aneb jak si správně vybrat: Pánský holicí strojek Dámský epilátor


Přepis: Testy holících strojků - 13. prosince


Test pánských holicích strojků 2013


Planžety versus frézky

Trh a zákazníci, tedy muži používající elektrické holicí strojky, jsou rozděleni na dvě skupiny. Pracovně jim můžeme říkat skupina Braun a skupina Philips. To podle toho, které technologii kdo dává přednost. Braun je tradičním výrobcem takzvaných planžetových holicích strojků. Mají rovnou podlouhlou holicí jednotku překrytou planžetou. Vousy, které proniknou drobnými otvory v planžetě, jsou ustřiženy břity pohybujícími se ze strany na stranu. Konkurenční systém Philips je naproti tomu rotační, tzv. frézkový. Holicí jednotku v tomto případě tvoří tři kruhové frézky. Uvnitř je rotující břit zajišťující holení. I když značky Braun a Philips jsou jmény, s nimiž se tyto dvě technologie spojují především, alternativní výrobci jako Remington nebo Panasonic nabízejí většinou technologie obě. 
My jsme k testu přistupovali s vědomím, že každý muž má rád něco jiného.  Tým našich testujících jsme vybrali tak, aby přesně polovina patřila do skupiny Braun a druhá polovina do skupiny Philips. Všichni museli vyzkoušet všechny strojky. Na konci testu se dostavil nečekaný efekt, a to v podobě přestupů, abychom se přidrželi sportovní terminologie. Přibližně stejný počet těch, kteří používali planžety, přestoupil po zkušenostech získaných v testu do frézičkového týmu a naopak. Vysvětlení se nabízí; pokud jste v životě zkusili jen jedno, netušíte, že druhé vám možná vyhovuje víc, i když ani to jedno není špatné. Výkony obou týmů, co do kvality holení, byly v našem turnaji velmi vyrovnané a skončily doslova remízou. Ženám, jež plánují svým choťům nový strojek jako dárek k Vánocům, můžeme poradit následující. 
Je-li váš choť se svým současným strojkem spokojen a chcete-li jít na jistotu, volte pro ten nový stejnou technologii. Pokud je muž nespokojen anebo pokud rád zkouší nové věci a není příliš konzervativní, zkuste přestup.

Vybíráme elektrický holicí strojekDohola, nebo „háro“ s plnovousem?TEST DÁMSKÝCH HOLICÍCH STROJKŮ. SE KTERÝMI SE POŘEŽETE?HODNOCENÍ KVALITY: 
* průměrná cena4 699 Kč
holení
* denní holení
* třídenní strniště
šetrnost k pokožce
* denní holení
* třídenní strniště
* obsluha
* ovládání při holení
* zachycení oholených vousů
* zastřihovač
* výdrž baterie
* hlučnost a vibrace
* čištění
odolnost
* pádové zkoušky
* voděodolnost
baterie a spotřeba
* typ baterie
* spotřeba adaptéru/stanice v režimu stand-by bez strojku
* spotřeba adaptéru/stanice v režimu stand-by se strojkem
technické údaje
* typ strojku
* hmotnost strojku
* nabíjecí stanice
* čisticí stanice
* čištění pod tekoucí vodou
* holení pod sprchou
* ukazatel stavu baterie
* signalizace nabití
* cestovní zámek

Vysvětlivky


velmi dobře100-80 %
dobře79-60 %
uspokojivě59-40 %
dostatečně39-20 %
nedostatečně19-0 %
 ano
 ne1 komentář:

Danici řekl(a)...

Důležité je odpovědět si na následující otázky:

Jak často se budu holit?
Dávám přednost holení na sucho nebo holení na mokro?
Jaké napájení strojku upřednostňuji?
Chci, aby strojek uměl něco navíc?
Kolik peněz jsem připraven za holicí strojek utratit?