18.08.13

Jak vybrat holící strojek?

Jak vybrat holící strojek?
Malý průvodce, aneb jak si správně vybrat: Pánský holicí strojek Dámský epilátor


Přepis: Testy holících strojků - 13. prosince


Test pánských holicích strojků 2013


Planžety versus frézky

Trh a zákazníci, tedy muži používající elektrické holicí strojky, jsou rozděleni na dvě skupiny. Pracovně jim můžeme říkat skupina Braun a skupina Philips. To podle toho, které technologii kdo dává přednost. Braun je tradičním výrobcem takzvaných planžetových holicích strojků. Mají rovnou podlouhlou holicí jednotku překrytou planžetou. Vousy, které proniknou drobnými otvory v planžetě, jsou ustřiženy břity pohybujícími se ze strany na stranu. Konkurenční systém Philips je naproti tomu rotační, tzv. frézkový. Holicí jednotku v tomto případě tvoří tři kruhové frézky. Uvnitř je rotující břit zajišťující holení. I když značky Braun a Philips jsou jmény, s nimiž se tyto dvě technologie spojují především, alternativní výrobci jako Remington nebo Panasonic nabízejí většinou technologie obě. 
My jsme k testu přistupovali s vědomím, že každý muž má rád něco jiného.  Tým našich testujících jsme vybrali tak, aby přesně polovina patřila do skupiny Braun a druhá polovina do skupiny Philips. Všichni museli vyzkoušet všechny strojky. Na konci testu se dostavil nečekaný efekt, a to v podobě přestupů, abychom se přidrželi sportovní terminologie. Přibližně stejný počet těch, kteří používali planžety, přestoupil po zkušenostech získaných v testu do frézičkového týmu a naopak. Vysvětlení se nabízí; pokud jste v životě zkusili jen jedno, netušíte, že druhé vám možná vyhovuje víc, i když ani to jedno není špatné. Výkony obou týmů, co do kvality holení, byly v našem turnaji velmi vyrovnané a skončily doslova remízou. Ženám, jež plánují svým choťům nový strojek jako dárek k Vánocům, můžeme poradit následující. 
Je-li váš choť se svým současným strojkem spokojen a chcete-li jít na jistotu, volte pro ten nový stejnou technologii. Pokud je muž nespokojen anebo pokud rád zkouší nové věci a není příliš konzervativní, zkuste přestup.

Vybíráme elektrický holicí strojekDohola, nebo „háro“ s plnovousem?TEST DÁMSKÝCH HOLICÍCH STROJKŮ. SE KTERÝMI SE POŘEŽETE?HODNOCENÍ KVALITY: 
* průměrná cena4 699 Kč
holení
* denní holení
* třídenní strniště
šetrnost k pokožce
* denní holení
* třídenní strniště
* obsluha
* ovládání při holení
* zachycení oholených vousů
* zastřihovač
* výdrž baterie
* hlučnost a vibrace
* čištění
odolnost
* pádové zkoušky
* voděodolnost
baterie a spotřeba
* typ baterie
* spotřeba adaptéru/stanice v režimu stand-by bez strojku
* spotřeba adaptéru/stanice v režimu stand-by se strojkem
technické údaje
* typ strojku
* hmotnost strojku
* nabíjecí stanice
* čisticí stanice
* čištění pod tekoucí vodou
* holení pod sprchou
* ukazatel stavu baterie
* signalizace nabití
* cestovní zámek

Vysvětlivky


velmi dobře100-80 %
dobře79-60 %
uspokojivě59-40 %
dostatečně39-20 %
nedostatečně19-0 %
 ano
 neŽádné komentáře: