11.10.17

Jak provést zateplení fasády?

Jak provést zateplení fasády?


Zateplení fasády cena za m2


Používá se polystyren i izolační vata

"Dnešní trend u zateplení novostaveb nebo rekonstrukcí je použití šedého fasádního polystyrenu v tloušťkách 12-16 cm. Pro objekty s důrazem na protipožární odolnost nebo lepší akustické a paropropustné vlastnosti doporučujeme zateplení izolační vatou," radí Doležel.
K zateplení se používají různé materiály, kromě polystyrenu a izolační vaty také speciální desky na bázi polystyrenu. Materiály se volí podle konkrétního objektu. Záleží na jeho stáří, ale i na stavebních materiálech, z nichž se skládá obvodové zdivo. Výběr síly a druhu izolantu je tedy individuální.
Zvolením vhodného izolačního materiálu a jeho rozměrů to ale nekončí. "Po výběru izolantu je dobré nakonfigurovat lepící a stěrkový tmel, armovací tkaninu, vhodné typy hmoždinek, penetrační nátěr a finální povrchovou úpravu, zpravidla točenou nebo rýhovanou fasádní probarvenou omítku," dodává Doležel.

Kolik za zateplení zaplatíte?

Konečná cena zateplení domu závisí na různých faktorech. "Při kalkulaci ceny vždy záleží na aktuálním stavu objektu, zvoleném izolantu, jeho tloušťce a také na finální povrchové úpravě. Pokud se bude jednat o standardní řešení (zateplení EPS 70F tloušťky 100 mm se silikonovou omítkou 1,5 mm), počítejme s cenou kolem 800-1.000 Kč s DPH za metr čtvereční," říká Doležel. (rok 2013)

zdroj Aktuálně.cz


Kolik vyjde fasáda na patrový dům?

300 do 350 pro mensi fa velke firmy s dodavkou materialu a leseni si berou pres 400 za m2 fasadu

máme teď čerstvě po zateplení a fasádě a vyšla nás takto: máme asi 200 m2 (možná 210), kompletní materiál (jak na zateplení polyšem 10cm, tak na fasádu) nás vyšel na 75 tis a za práci jsme dali 66 tis (nějakých 330,-/m2 včetně dopravy, lešení), máme to i se soklem.

Nás vyšla fasáda - polystyren 18 cm, lepidlo, perlinka Vertex, apu lišta, lišta na rohy, hmoždinky, zátky, lešení + práce = 400,-Kč za m2.
Ještě nás čeká silikonová omítka - materiál + práce = 150,-Kč za m2.

zdroj
Dnes už vím, že kvalitní a funkční zateplení od zkušené firmy, která poskytuje garance, reference a záruku, se nemůže pohybovat pod 1000Kč/m2 s DPH. Tady je cena ještě vyšší.
Nepíšu zde o marži a zisku firem, ale o vstupních nákladech na kvalitní materiály a kvalitní odborné pracovníky, řádně postavené lešení a celkový dojem prací, výsledku a uklizené stavby po předání. Toto je obrázek jistoty a funkčnosti.
Níže jsem si dovolil pro laickou a odbornou veřejnost rozepsat ty opravdu reálné náklady na cenu zateplení fasády na 1m2 plochy. Jedná se o zateplovací systém z fasádního polystyrenu EPS70F tl.160mm s finální úpravou silikonová omítka.
Ceny jsou uvedeny s 15%DPH, které se vztahuje na realizace rodinných a bytových domů. Zde je započítána průměrná marže kvalitní a fungující firmy okolo 15-20%:
 Fasádní polystyren EPS70F tl. 160mm 200Kč/m2
 Lepící a stěrková hmota (střední kvalita) 85Kč/m2
 Armovací tkanina Vertex R131 20Kč/m2
 Talířová hmoždinka plast. trn 10/210mm (6ks/m2) 36Kč/m2
 Polystyrenová zátka EPS70mm 15Kč/m2
 Penetrace pod omítku 20Kč/m2
 Silikonová omítka 1,5mm 130Kč/m2
 Systémové prvky+lišky (orientačně na m2 plochy) 60Kč/m2
 Montážní práce (lepení, stěrkování, omítka) 420Kč/m2 (140 + 140 + 140Kč/m2)
 Lešení (montáž, demont., pronájem, doprava) 145Kč/m2
 Úklid + odvoz suti + zalepení oken foliemi 30Kč/m2
 Celkový součet základních položek zateplení: 1161Kč/m2 s DPH 15%
Tato tabulka neobsahuje položku přípravy podkladu (jeli to nutné), neobsahuje klempířské práce, zateplení soklu a další práce nutné pro zhotovení kvalitní fasády jako osazení hromosvodu, osazení větracích mřížek, osazení nových dvířek a rámu na elektrickou skříň nebo plynovou skříň.
A kde je nejnižší cena 650-800Kč/m2 od nejlevnější firmy, která nabízí skladbu složenou z nesystémových materiálů a podivné stavební dělníky bez jakékoliv odbornosti a hlavně zodpovědnosti.
https://www.zatepleni-fasad.eu/vse-o-zatepleni/zatepleni-fasady-cena-za-m2/


Zateplení a rekonstrukce aneb jak získat pasivní dům


Rekonstrukce domu do pasivního standardu

šedý polystyren 160mm

Na co si dát pozor při zateplení šedým polystyrenem

Dodržujte základní pravidla pro zateplování šedým polystyrenem


Šedý polystyren: Vynikající izolační vlastnosti, pozor ale na teplotní roztažnost
Tesla
https://twitter.com/model3vins

Ceny energie
Ceny energií
Stavba, Dům, Fasáda, Zateplení, Teplo

Žádné komentáře: