09.01.09

demokracie a volic

Proč je demokracie tak zranitelná?

Demokracie = vláda většinového rozhodnutí
Je většinové rozhodnutí protože je většinové spravné (kvalifikované)?

Jak využívají lidé PRIVILEGIUM svobodné volby?

Adolf Hitler skoro vyhrál volby (získal 36%)
Ksč v roce
1946 vyhrála volby a mohli bychom žel dlouho pokračovat.
Pokud by do dnešního parlamentu bylo zvoleno 101 (nebo 111) stalinistů byl by to demokratický parlament.


Pouze jediná věc může SKUTEČNĚ V DEMOKRACII POMOCI!
Tou věcí není nic jiného než jednoduché ZAVEDENÍ VOLEBNÍCH PRÚKAZÚ.

Volební průkaz - by dostal pouze ten kdo složí jednoduchou zkoušku z Etiky, Historie, Ekonomie ... ostatní jsou snadnou kořistí populistů a všichni na to doplácejí.Představte si například řidiče který neabsoloval autoškolu. Je sobě i ostatním nebezpečný.
Není privilegium svobodné volby dalekosáhleji zodpovědnější .... ?

Už Platón ve své Ústavě kritizoval demokracii jako vládu lůzy. Proč?

Představte si že by např. soudruh Rath nebyl doktor ale třeba pekař. Jednoho dne by se probudil a došlo by mu že může daleko více vydělat a navíc vyhrát volby pokud lidem jeho ČSSD nabídne chleba "zadarmo". Zdá se vám to jako utopie?


Další důležité pravidlo je nízká ROVNÁ DAŇ.
Každému rozumnému člověku je jasné, že i po zavedení rovné daňě platí více kdo více vydělá. Spravedlivá by byla sice paušální daň kde by platili všichni stejně ale k této dani by byl asi vhodný nějaký nepovinný solidární systém podobný např. zákonnému pojištění motorových vozidel s tím, že kdo si tu pojistku sám dobrovolně nezaplatí HODNĚ moc riskuje ale je to jeho volba. Pouze svoboda vede k zodpovědnosti a ne naopak.
Rovná daň by se musela pohybovat ve výši cca 10-12% včetně DPH.
Ústavou by muselo být zaručeno, že se nesmí hospodařit na dluh nad rámec jednoho volebního období.
Za vyrovnaný rozpočet v každém volebním období by nesla osobní zodpovědnost vláda a vládní strany (zodpovědnost hmotnou i morální).
Dovedete si představit že bychom v dnešní situaci nemusely splácet 50 000 000 000 Kč jen na úrocích z dluhů vlády KSČSSD

Představte si že by např. soudruh Rath nebyl doktor ale třeba pekař. Jednoho dne by se probudil a došlo by mu že může daleko více vydělat a navíc vyhrát volby pokud lidem jeho ČSSD nabídne chleba "zadarmo".

Vše by to muselo být garantované ústavou (3/5) aby nestačilo 111 populisticých gaunerů ve sněmovně vše zvrátit!!!
TO je jediná cesta vpřed!
Sice někteří miliardáři a některé velké kroporace by přišli o dojnou krávu, tučné státní zakázky ... ale běžný lid by se měl podstatně lépe.
Žel by pak ale nebylo tolik peněz na korupci a rozhazování ...
Je šílené sledovat "legální" korupci kdy především levicové vlády "legálně" uplácejí různé skupiny voličů a slibují světlé zítřky zadarmo ... s tím že ve skutečnosti jsou tito běžní lidé okrádáni a drženi v populistické pozlacené kleci...

Co by těmto lidem pomohlo? Pokud náhodou nemají základní znalosti z etiky, historie, ekonomie ... si tyto vědomosti doplnit nebo nedostat volební průkaz.
.

Žádné komentáře: