18.06.15

Proč se nestát minimalistou

Proč se nestát minimalistouV minulosti jsem se v diskuzích několikrát negativně vyjádřil k celé myšlence minimalismu. Nedávný článek
Proč se stát minimalistou?
na zde na tomto webu mě vyprovokoval k trochu rozsáhlejší akci, než je pouhý příspěvek do diskuze. To by bylo příliš minimalistické. Pokusím se shrnout důvody, proč si myslím, že minimalismus není dobrá cesta životem.
 Odrazím se od tučné věty v začátku zmiňovaného článku:
Základem [minimalismu] je myšlenka, že se soustředíme jenom na to, co je v životě skutečně podstatné a co má smysl. Vše ostatní eliminujeme.
Problémů s touto definicí vidím hned několik: ... pokračovánímaximální minimalismusBýt či nebýt minimalistou? Jak ušetřit peníze i přírodu? what do you think, are you a minimalist ?

most minimalists probably recognise themselves in more than one of these categories, and some in all of them. either way, i would say there are a few common denominators for most minimalists – feeling drawn to simplicity, being pleased by visual cleanness, not wanting to buy unnecessary stuff, feeling held back by owning too much, believing that money and stuff can’t cause happiness...

http://jennymustard.com/column-are-you-a-minimalist/Bývalý milionář žije 20 let na osamoceném ostrově


Robinson

Žádné komentáře: